FAQ

Vyber téma
Proč je deska VestaEco lepší než jiné izolační materiály?

Izolační deska VestaEco má podobný součinitel tepelné vodivosti jako jiné izolační materiály, ale na rozdíl od polystyrénu je prodyšná a díky tomu reguluje mikroklima uvnitř budovy. Ve srovnání s minerální vlnou nabízí deska VestaEco výrazně vyšší měrnou tepelnou kapacitu (tzn. pro změnu teploty materiálu je potřeba dodat více energie), proto lépe chrání před chladem v zimě a hlavně před horkem v létě. Deska VestaEco přispívá k zlepšení tepelné pohody budov na bázi dřevěné konstrukce (dřevostaveb) a zlepšuje akustické vlastnosti konstrukcí.

Jakým způsobem produkty VestaEco dbají o zdraví mé rodiny?

Produkty VestaEco jsou vyráběny na bázi přírodních lignocelulózových vláken, které se nachází v jednoročních rostlinách. Jejich spojování se děje v procesu lisování na sucho při použití nejnovější generace pojiv bez škodlivých emisí. Díky tomu je vyloučen výskyt formaldehydu, fenylu, akrylových sloučenin a také umělých barviv nebo jiných chemických přísad. Takový materiál nezpůsobuje alergie a značně vylepšuje kvalitu vzduchu uvnitř budovy.

Je deska VestaEco odolná proti plísni a vlhkosti?

Izolační desky VestaEco charakterizuje velmi nízká nasákavost – je tomu tak díky pryskyřici, která spojuje jednotlivá vlákna a její difuzně otevřená struktura navíc zaručuje odvádění sorpční vlhkosti ven. Deska, která je správně zabudovaná v konstrukci, zůstane díky svým hydrofobním vlastnostem suchá, čímž zaručí stále dobrou tepelnou izolaci budovy a zamezí podmínkám pro růst plísní

Jak produkty VestaEco chrání před hlukem?

Porézní struktura lignocelulózových vláken a vysoká objemová hmotnost materiálu způsobují, že zvukové vlny zůstanou zachyceny uvnitř desek - ticho uvnitř domu je tak zaručeno. Deska VestaEco výrazně zlepšuje parametry vzduchové i kročejové neprůzvučnosti, díky čemu se desky velice dobře uplatňuje jako podklad pod plovoucí podlahy.

Vyžaduje montáž produktů VestaEco speciální nářadí nebo materiály?

K montáži desek VestaEco stačí normálně dostupné ruční nebo elektrické nářadí, používané například při práci s deskami z minerální vlny s vysokou objemovou hmotností. Struktura materiálů způsobuje, že ztráty odpadem je možné snížit na minimum, využívajíce i ty nejmenší kousky. Deska je příjemná na dotek, má nízké emise prachu a příjemnou, jemnou, neutrální vůni. V případě pochybností v průběhu montáže kontaktujte naše technické oddělení.

Je deska VestaEco odolná proti ohni?

Izolační deska VestaEco patří k organickým materiálům s třídou reakce na oheň E podle ČSN EN 13501-1. Znamená to, že materiál je hořlavý, ale může po krátkou dobu přispět k požární odolnosti konstrukce. Požární odolnost konstrukce s deskou VestaEco je možné zvýšit opláštěním ze sádrovláknitých nebo sádrokartonových desek.

Napiš nám
Jméno:
Příjmení:
Adresa e-mail:
Telefon:
Vaše zpráva:
Pošli